Shelby GT 500

shelbygt500Automobilka Ford Motor Company oznámila, že roční produkce Shelby GT 500 pro modelový rok 2011 bude omezena jen na 5500 kusů vozů a to za účelem zachování exkluzivity tohoto výkonného modelu.  Shelby GT 500 dostalo pro modelový rok 2011 zcela nový hliníkový kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5,4 litru s průměrnou spotřebou 15,7 l/100km, ale i tak, v době krize, je o tento vůz obrovský zájem.

Automobilka, tak může slavit úspěch. Vůz bude vyráběn ve třech karosářských verzích: kupé, convertible a poprvé se nám také představí ve verzi kupé s prosklenou střechou. V současnosti je zákazníky závazně objednáno více jak 3300 vozů. GT 500 je standardně vybaveno elektrickým posilovačem řízení EPAS (Electric Power Assist Steering). Budoucí majitelé Shelby GT 500, ale také utrácejí za příplatkovou výbavu v podobě navigačních systémů a příplatkem za verzi se skleněnou střechou.

Více než 68 procent budoucích majitelů Shelby GT 500 si svůj vůz objednalo s novým SVT Performance paketem. Jeho součástí jsou pneumatiky Goodyear Eagle F1 SuperCar G včetně odlehčených devatenáctipalcových disků. Na voze se objeví tužší pružiny, které mimo jiné pošlou Shelby GT 500 o 11mm níže k zemi vpředu a o 8mm vzadu. Mustang má také o 12% tužší karoserii a sníženou hladinu hluku. V rámci tohoto paketu je upraveno i chlazení brzd, brzdový a spojkový pedál. My běžní smrtelníci si asi můžeme nechat o tomto exkluzivním autíčku jen zdát, ale i sny se někdy plní.